Fashion Revolution Week 2022 – #whomademyclothes

Fashion Revolution Week 2022 – #whomademyclothes

Fashion Revolution Week 2022 właśnie się rozpoczął! W tym roku Tydzień Fashion Revolution potrwa od 18 kwietnia do 24 kwietnia. O co w nim chodzi i jak można się zaangażować?

Fashion Revolution Week to wydarzenie organizacji Fashion Revolution, czyli globalnego ruchu na rzecz zrównoważonej mody. Pojawia się co roku w okolicy 24 kwietnia, na rocznicę uczczenia pamięci o katastrofie fabryki odzieży w Rana Plaza. Co roku wydarzenie ma wybrany jeden główny temat – w tym roku jest to „PIENIĄDZE MODA WŁADZA”. Przez cały tydzień trwają trwają panele dyskusyjne, spotkania z ekspertami i – oczywiście – akcja #whomademyclothes, która ma pokazać, że nam – konsumentom – nie jest obojętne w jakich warunkach i kto szyje nasze ubrania.

Naświetlimy kwestie głębokich nierówności oraz nadużyć społecznych i środowiskowych w łańcuchu dostaw branży mody. Od nierównej dystrybucji zysków, przez nadprodukcję ubrań, do których nikt się nie przywiązuje, po wykluczającą nierównowagę sił. Tymczasem inspirujący nowi projektanci, myśliciele i profesjonaliści na całym świecie rzucają wyzwanie systemowi, wskazując inne rozwiązania i alternatywne wzorce. Tydzień Fashion Revolution analizuje i celebruje modę globalnie i lokalnie, gdziekolwiek jesteś” – Orsola de Castro, współzałożycielka i globalna dyrektorka kreatywna Fashion Revolution.

Fashion Revolution Week 2022 – jak się zaangażować?

Możesz zaanagażować się na wiele sposobów! Wiele pomysłów znajdziesz na Facebooku i Instagramie Fashion Revolution Polska. Flagową akcją tygodnia mody jest natomiast akcja #whomademyclothes! Jak wziąć w niej udział? To proste! W dniach trwania tego wydarzenia zapytaj swoją ulubioną markę odzieżową #whomademyclothes! Zrób to poprzez opublikowanie na swoich profilach zdjęcia z kartką „Who Made My Clothes?” i oznaczenie tejże marki. Dodaj oczywiście hashtag #whomademyclothes. Możesz też zapytać #whatismyclothes i #whomademyfabric – Twój wybór. 🙂 Jeśli natomiast sam tworzysz markę, wrzuć swoje zdjęcie z kartką #imadeyourclothes. Pokaż jak powstają Twoje produkty. I jako marka – nie zapomnij odpowiadać na pytania konsumentów!

Zajrzyj po szczegóły na www.fashionrevolution.org i pobierz materiały do druku, o >tutaj<!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *