Akcesoria na zimę od polskich marek odzieżowych

Akcesoria na zimę od polskich marek odzieżowych

Brrrr, jak zimno! To zdanie coraz częściej ciśnie się na usta. Najwyższa pora zaopatrzyć się w ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki – oczywiście od polskich marek. 😉

Na co zwracać uwagę wybierając zimowe akcesoria: czapki, szaliki czy rękawiczki?

Podczas wyboru czapek, szalików i rękawiczek warto kierować się nie tylko stylem, ale przede wszystkim jakością i materiałami. Materiały termoizolacyjne i oddychające to kluczowe elementy, zapobiegające poceniu się dłoni i głowy, a które jednocześnie pozwalające zachować ciepło. Warto zwracać też uwagę na to, jakie potrzeby będzie miał dany materiał odnośnie pielęgnacji – najlepiej wybierać takie, których pielęgnacja nie będzie stanowiła większego wyzwania.

Polskie marki odzieżowe – tutaj znajdziesz czapki, szaliki i rękawiczki!

W tym artykule na tapet bierzemy niesieciówkowe polskie marki odzieżowe, które w swojej ofercie mają akcesoria na zimę takie jak czapki, szaliki czy rękawiczki. Znajdziesz wśród nich nie tylko produkty skierowane dla kobiet, ale też dla dzieci i mężczyzn, zarówno wełniane, skórzane, jak i dopasowane pod konkretne potrzeby – np. rękawiczki touchscreen.

 1. Roe & Joe
 2. Piumo
 3. Elementy
 4. Yellow Yarny Yak
 5. More Moi
 6. Holystic
 7. Kopyto
 8. Wear wool
 9. Loman
 10. Bunny the star
 11. Berry boat
 12. Almania
 13. An Handmade
 14. Bsides
 15. Plote
 16. Runo
 17. Zimno
 18. Minou
 19. Szydłownia
 20. The Nude
 21. Sweet & love
 22. Cholewiński
 23. Kwark
 24. Monika Kamińska
 25. Pom Poms

Wszystkie marki szyją oczywiście w Polsce. Posiłkując się tą listą, na pewno można znaleźć produkt idealny dla siebie czy dla kogoś bliskiego na prezent.

Jak pielęgnować akcesoria na zimę: czapkę, szalik czy rękawiczki?

Jak zawsze przede wszystkim patrzymy na metkę. Materiały, z których szyje się akcesoria na zimę, takie jak czapki, szaliki czy rękawiczki, często są bardziej wymagające. Szczególnie jeśli chodzi o naturalną wełnę, skórę czy materiały techniczne.

Akcesoria z wełny – czapki, szaliki, rękawiczki – najlepiej pierzemy ręcznie, bez tarcia, delikatnie uciskając. Można prać je z dodatkiem naturalnego mydła, płynem z lanoliną czy delikatnym szamponem do włosów. Jeśli wełniane akcesoria nie są bardzo brudne i nie mają widocznych plam, zdecydowanie warto je odświeżyć wietrzeniem na zewnątrz lub parą wodną. Zamszowe akcesoria pierzemy podobnie – ręcznie, w wodzie z mydłem lub delikatnym szamponem. Zamszowe rękawiczki dodatkowo warto nałożyć je podczas mycia na dłonie, by nie straciły kształtu. W przypadku zamszu warto podjąć uprzednio próbę wyczyszczenia na sucho specjalną gąbką i szczotką. Jeśli akcesoria wełniane czy zamszowe musimy wyprać w pralce, to koniecznie w woreczku na jak najbardziej delikatnym programie i bez płynu do tkanin.

Akcesoria zimowe wykonane z technicznych materiałów z membranami o właściwościach hydrofobowych (najczęściej będą to zimowe akcesoria sportowe) nie powinny być prane w pralce. Jednak, gdy nie ma innej opcji, to trzeba zrobić to rozsądnie. Nie wywijamy na druga stronę, nie dodajemy płyn do zmiękczania tkanin, ustawiamy delikatny cykl prania (do 600 obr/min) i niską temperaturę. Najważniejsze, by po wysuszeniu (nie w suszymy w suszarce bębnowej!) wyprasować produkt, by nadać mu z powrotem hydrofobowe właściwości – robimy to przez ręcznik lub bawełnianą szmatkę. W pralce nie pierzemy też akcesoriów skórzanych. Rękawiczki skórzane najlepiej jest robić to za pomocą bawełnianej ściereczki zamoczonej w letniej wodzie lub z dodatkiem płatków mydlanych lub delikatnego szamponu do włosów. Wnętrze rękawiczek można przetrzeć szmatką lub wyszczotkować.

Jak suszyć i przechowywać akcesoria zimowe?


Zawsze suszymy na płasko, bez bezpośredniego źródła ciepła, jak np. kaloryfer. Najlepiej na kocu lub ręczniku, by nic się nie odgniotło. Jeśli producent nie zakazuje tego na metce, robimy to na najniższej temperaturze i przez bawełnianą szmatkę. Rękawiczki ze skóry lub z zamszu podczas suszenia warto raz na jakiś czas naciągać na dłonie, by nie straciły kształtu. Akcesoria również przechowujemy na płasko (również szaliki!) – najlepiej w taki sposób, by miały trochę luzu. I oczywiście tak, by nie padało na nie światło słoneczne. 😉

PRO TIP: Przed pierwszym użyciem akcesoriów zimowych czy też po każdym wypraniu, należy je zaimpregnować specjalnymi produktami z przeznaczeniem do danego materiału!

Lista polskich marek z akcesoriami na zimę będzie aktualizowana – gdy tylko odkryję warte uwagi polskie marki odzieżowe z akcesoriami na zimę, dopiszę je tutaj.

Chcesz poznać więcej fajnych polskich marek? Zajrzyj >tutaj< ! Zaobserwuj bloga the Slow Overview na Instagramie lub Facebooku, żeby być na bieżąco! Dołącz też do mojej grupy POLSKIE MARKI ODZIEŻOWE SLOW FASHION. A jeśli uważasz wpis za przydatny, to będzie mi miło jeśli postawisz mi >kawkę<!

One thought on “Akcesoria na zimę od polskich marek odzieżowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *