Uczciwość, naturalność i piękno: marka odzieżowa Slovly

Uczciwość, naturalność i piękno: marka odzieżowa Slovly

Marka odzieżowa Slovly jest marką stworzoną z miłości do ekologii i do mody. Jak mówi jej założycielka, Magdalena Nowak, Slovly to uczciwość, naturalność i piękno. I naprawdę nie ma lepszych słów by określić tę markę!

Zafascynowana prostymi krojami, naturalnym charakterem, przyjemną kolorystyką, ale przede wszystkim filozofią, którą bardzo szanuję (bo w Slovly stawia się na ekologię, zrównoważony rozwój oraz ciałopozytywność!), postanowiłam zadać kilka pytań założycielce marki, Magdalenie.

Co ciekawe, kojarzyłam Magdą z bloga o ekologii w Polsce. Zdarzyło się nam porozmawiać przez Messengera. I jakież było moje zaskoczenie, że to ta sama osoba, której komplementowałam pierwsze efekty działań marki na Insta!

the Slow Overview: Stworzyłaś etyczną i ekologiczną markę odzieżową, prowadzisz też bloga o ekologii w Polsce. Skąd wzięło się to, że etyka i ekologia są dla Ciebie tak bardzo w życiu?

Magdalena: Myślę, że wynika to z wrodzonej, dużej dozy empatii. Od kiedy pamiętam uwielbiałam przyrodę. Jestem też bardzo wrażliwa. Już jako małe dziecko z chęcią brałam udział w akcjach sprzątania świata, a jak kolega z klasy rzucił papierek po lodzie na ulicę – od razu upomniałam go z wyjaśnieniem szkodliwości takiego zachowania. Uwielbiam także zwierzęta oraz bycie fair w stosunku do ludzi. Zależy mi więc na promowaniu pewnych postaw życiowych i przychodzi mi to zupełnie naturalnie.

Jak to się stało, że postanowiłaś przekuć te zainteresowania – a raczej styl życia – we własną markę odzieżową?

Nie było to jakieś skomplikowane zadanie, gdy samemu pracowało się kilka ładnych lat jako zawodowa modelka. Poza tym, moja mama jest krawcową. Połączenie naszych umiejętności, mam nadzieję, da świetny efekt i dobrze prosperującą markę odzieżową. Na razie dopiero zaczynamy, ale zależy nam na szybkim rozwoju. Przygotowywałyśmy się do tego momentu latami.

Kto – poza Tobą – tworzy Twoją markę?

Tworzy ją również moja mama i siostra. Mama ma swoją własną pracownię krawiecką. Oprócz szycia nowych rzeczy zajmuje się też reperacją odzieży i różnymi poprawkami. Siostra pomaga przy kwestiach organizacyjnych i logistycznych.

Tak naprawdę dużo doradzają mi także przyjaciele i znajomi – wspólnie wybieramy kolory, styl ubrań, materiały. Przez ostatnie tygodnie nosiłam wszędzie ze sobą próbniki tkanin i pytałam bliskich o ich preferencje kolorystyczne. Chcę, żeby projekty były naprawdę ponadczasowe, służące przez lata, a nie tylko sezon. Nie planuję ślepo podążać za trendami – to działka tzw. producentów szybkiej mody.

„Chcemy pozostać lokalni, dla dobra ludzi  i planety. Większy biznes naprawdę ciężko by było mieć pod kontrolą. Motywuje mnie empatia oraz wrażliwość – nie chcę zgubić swoich ideałów.” – opowiada założycielka Slovly

Co możemy znaleźć w ofercie Slovly Studio?

W tym momencie skończyliśmy pracę nad pierwszą kolekcją – ubraniami z lnu podchodzącego z Unii Europejskiej. Składają się na nią: kombinezon z długimi nogawkami i rękawami ¾, dwie sukienki, top i szorty, oraz komplet – top i długie spodnie. Wybraliśmy ciekawe kolory, dobrej jakości prany len, który nie skurczy się już po praniu (pamiętajmy, że len ma sporą, naturalną kurczliwość). Kolekcje będą krótkie, a nowości będą pojawiać się dość często. Planujemy wykorzystywanie końcówek materiałów, skrawków krawieckich, guzików i materiałów w pełni naturalnych i nie szkodzących środowisku.

Co sprawia, że Twoja marka odzieżowa jest ekologiczna?

Po pierwsze materiały – są naturalne, nie szkodzą środowisku. Po drugie etyczna produkcja – tworzymy ubrania w lokalnej, małej pracowni. Jesteśmy transparentni – szyjemy nasze ubrania w studiu krawieckim w Staszowie w województwie świętokrzyskim. Każdy może do nas wpaść, przyjrzeć się procesowi produkcji 🙂 Po trzecie, opakowanie. Pakujemy nasze produkty w biodegradowalne opakowania lub opakowania z drugiej ręki. Po czwarte fasony – szyjemy ubrania o ponadczasowych krojach, które nie znudzą się po jednym sezonie użytkowania.

Z jakich materiałów szyjecie i jak wygląda produkcja?

Na ten moment jest to len 100% z UE. Planujemy wykorzystywać też materiały organiczne, z certyfikatem Oeko Tex Standrad. Używamy też resztek krawieckich – bardziej kreatywne projekty z takich materiałów będą też w naszej ofercie. Produkcja jest lokalna – współpracujemy z konstruktorem odzieży, który przekazuje nam projekty, a następnie są one odszywane. Zależy nam na krótkich seriach. Być może wejdziemy w przyszłości we współpracę z większą szwalnią, ale nie zależy mi na globalnej marce. Chcemy pozostać lokalni, dla dobra ludzi  i planety. Większy biznes naprawdę ciężko by było mieć pod kontrolą. Motywuje mnie empatia oraz wrażliwość – nie chcę zgubić swoich ideałów.

Dla kogo tworzone są produkty Slovly Studio? Kim jest Wasza potencjalna klientka?

To kobiety świadome swojego stylu, dbające o środowisko naturalne, zwracające uwagę na skład ubrania. Nigdy nie sprzedamy naszej klientce ubrania, którego same byśmy nie założyły. Wkładamy w to całe serce i tak pozostanie.

Zapoznaj się bliżej z marką Slovly i zakochaj się w niej tak samo, jak ja… Tutaj znajdziesz namiary:

|sklep| |instagram||facebook|

Chcesz poznać więcej fajnych polskich marek? Zajrzyj >tutaj< ! Zaobserwuj bloga the Slow Overview: Instagram / Facebook / Pinterest, żeby być na bieżąco!🙂 A jeśli uważasz wpis za przydatny, to będzie mi miło jeśli postawisz mi >kawkę<!

3 thoughts on “Uczciwość, naturalność i piękno: marka odzieżowa Slovly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *