Osnowa, czyli dowód na to, że współczesna moda może być etyczna!

Osnowa, czyli dowód na to, że współczesna moda może być etyczna!

Certyfikowane ekologiczne materiały, kapsułowe kolekcje, pełna transparentność w produkcji ubrań. Dorzucić do tego minimalistyczny design i troskę o środowisko, innowacyjne pomysły… I voilà! Mamy idealną markę odzieżową. I to taką, jakiej nam trzeba w tym współczesnym i pełnym pośpiechu świecie.

Polską markę odzieżową Osnowa, bo o niej tutaj mowa, założyły w 2019 roku Paulina Wardak i Paulina Sołtysik. Cel? Tworzenie zrównoważonej mody, która będzie miała pozytywny wpływ na otoczenie i na ludzi.

Zdjęcia z lookbooka Together Collection

Osnowa, czyli jak tworzyć ekologiczne ubrania!

Osnowa to marka, która skupia się na idei tworzenia szafy kapsułowej, czyli takiej, w której wszystko zestawione ze sobą, leży jak ulał i jest świetnie przemyślane (tak, chodzi tutaj również o odpowiednie materiały!). Kolekcje marki będą więc prawdziwym spełnieniem marzeń dla każdej miłośniczki minimalistycznego stylu. Co więcej, ta marka jest w pełni transparentna. Tutaj dokładnie wiesz za co płacisz (marka wspiera też Fundację For the Planet!) . Co więcej, dokładnie wiesz, kto szyje Twoje ubrania, bo na każdej metce znajdziesz imię szwaczki. Chyba nie muszę wspominać, że produkcja odbywa się lokalnie? 🙂

W Osnowie znajdziemy tylko i wyłącznie certyfikowane, ekologiczne materiały takie jak bawełna organiczna GOTS oraz wełna GOTS (czyli wełna od szczęśliwych owieczek!). Wśród nich pojawiają się prawdziwe perełki, takie jak:  elastan z recyklingu ROICA, z wełny z recyklingu Re.Verso, materiału NewLife z butelek z recyklingu wyławianych z oceanu, econyl z recyklingu sieci rybackich czy ReLiveTex, materiału zero-waste. Brzmi imponująco, prawda? Co więcej, właścicielki marki nie spoczywają na laurach, wciąż szukają nowych i zrównoważonych rozwiązań!

Zdjęcia z lookbooka Together Collection

Osnowa – więcej niż marka, która sprzedaje

Innowacyjne materiały, odpowiedzialny sposób produkcji i ograniczenie konsumpcji poprzez produkcję ubrań idealnych do stworzenia szafy kapsułowej, to niejedyne działania tej etycznie prowadzonej marki.

Osnowa stworzyła program Circular Concept, bo chce – jak piszą właścicielki – brać odpowiedzialność za wyprodukowane ubrania. Co oznacza to dla Ciebie? Po pierwsze: zamawiając produkt możesz skorzystać z paczek RePack, czyli paczek wielokrotnego użytku. Za wybór takiej opcji otrzymujesz zniżkę o wartości 10 zł na kolejne zakupy. Po drugie… Możesz oddać swoje nienoszone ubrania od marki do ponownej sprzedaży, które trafiają do second handu online. A za oddanie ubrania do ponownie sprzedaży otrzymasz zniżkę na swoje kolejne zakupy!

Zdjęcia z lookbooka Minimal Collection

Jakie ubrania znajdziesz w ofercie marki?

Póki co, marka Osnowa wypuściła 4 kolekcje ubrań, w których króluje minimalizm i basicowy styl. Znajdziesz w nich body, bluzki, koszule, golfy, dresy, spodnie (a o spodnie od polskich marek jest serio trudno!), sukienki, kurtki, płaszcze… Czyli wszystko, to czego trzeba do stworzenia doskonałej szafy kapsułowej! W najnowszej kolekcji Osnowa – „Her Stories” połączyła siły z utalentowaną artystką Julię Mirny. Powstały przepiękne t-shirty z haftowanymi grafikami! Przedział cen ubrań od Osnowy (w ofercie są też gumki do włosów i świece sojowe) waha się pomiędzy 130 zł (za klasyczny t-shirt ) do 1 150 zł za płaszcz z wełny z recyclingu. W second handzie marki znajdziesz już coś nawet za 30 zł!

Zdjęcia z lookbooka Basic Collection

Marka Osnowa to doskonały dowód na to, że nawet w dzisiejszych czasach, można prowadzić markę odzieżową w sposób etyczny i zrównoważony. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz i nie dwa, zaskoczy nas innowacyjnym i ekologicznym rozwiązaniami. Co więcej… Mam nadzieję, że stanie się inspiracją dla innych ubraniowych marek.

1. Czarny strój kąpielowy, Econyl ® 78%, 199 zł / 2. Kurtka z kapturem, poliester NEWLIFE™ z recyklingu, 750 zł / 3. Płaszcz z wełny z recyklingu Re.Verso™, 600 zł (przecena z 1150 zł!) / 5. Body nude, 91% bawełna organiczna i 9% elastan z recyklingu roica, 290 zł / 5. Spodnie jeansowe, 60% bawełny z recyklingu, 350 zł / 6. T-shirt z haftem, 98% bawełna organiczna, 140 zł

Sprawdź całą ofertę sklepu Osnowa, o >tutaj<. Chcesz poznać więcej świetnych marek slow fashion? Zajrzyj >tutaj< i zaobserwuj bloga the Slow Overview: Instagram / Facebook / Pinterest 🙂

5 thoughts on “Osnowa, czyli dowód na to, że współczesna moda może być etyczna!

    1. Cieszę się, że poznałaś ją dzięki mnie! Zapraszam do obserwowania bloga na FB lub IG, żeby być na bieżąco z kolejnymi wpisami. <3

    1. Cieszę się! Zapraszam do obserwowania bloga na FB lub IG, żeby być na bieżąco z kolejnymi wpisami! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *