Happy Life. Sztuka odpuszczania

Happy Life. Sztuka odpuszczania

Książka, którą musisz przeczytać, jeśli czujesz, że potrzebujesz trochę zwolnić, a Twój organizm podpowiada Ci, że na swoje barki bierzesz już za dużo.

Jak trochę odpuścić? Jak skupić się na tym, co jest tu i teraz? I jak pozwolić sobie na odrobinę luzu podczas życia w pełnym pędzie i wszechobecnej presji? Odpowiedzi na te pytania – i nie tylko te – znajdziesz w książce Kasi Bem, nauczycielki jogi i medytacji, pt.: „Happy Life. Sztuka Odpuszczania”. Jej celem było wytłumaczenie jak odnaleźć szczęście tu i teraz, pozwolić sobie na wyrozumiałość wobec siebie, docenienie i zauważanie rzeczywistości… Tak naprawdę czytając samodzielnie tę książkę, wyciągniesz z niej to, czego akurat potrzebujesz!

Kiedy ja sama zaczęłam czytać Sztukę Odpuszczania, byłam w takim momencie, w którym wzięłam na siebie nieco za dużo… To, że z natury jestem perfekcjonistą, w niczym nie pomagało – wręcz przeciwnie! Moje ciało zaczęło dawać już znaki, że przeginam, że za dużo robię i nie da rady zrobić każdej rzeczy jednocześnie na takim samym świetnym poziomie. Po prostu się nie da, tak samo jak nie da rozciągnąć się doby. To był taki etap bezsensownej pętli – dużo pracowałam, mało odpoczywałam, byłam niewypoczęta, układ nerwowy się osłabiał, spadała efektywność, a w rezultacie dłużej schodziło mi na wykonywaniu zadań w pracy. I tak w kółko.

Książka (przyznaję, że nie tylko ona, bo pracę nad sobą i work life balance zaczęłam trochę wcześniej) – pomogła mi dostrzec pewne rzeczy, a w niektórych umocnić to, co myślę/czuję, że powinno wyglądać inaczej. Wyciągnęłam z niej trzy najważniejsze rzeczy: świat da sobie radę, jeśli z czymś się nie wyrobię (a już na pewno jeśli miałoby to być kosztem mojego zdrowia), akceptacja niektórych spraw przyniesie ulgę, a wdzięczność za to, co mamy, poskutkuje pozytywnym efektem w życiu.

W treści książki przeplata się trochę wschodniej filozofii, trochę ćwiczeń oddechowych i prostych medytacji, które pomagają opanować stres i oczyścić głowę. Wszystko jest podane w bardzo prosty i lekki sposób. Przepiękne wydanie sprawia, że cały ten proces jest jeszcze przyjemniejszy!

Bądź na bieżąco i obserwuj the Slow Overview:
Instagram / Facebook / Pinterest
I jako bonus, łap mojego prywatnego Instagrama, o >tutaj< !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *