Rośliny do przytulania – poznaj Leaf Pillows!

Rośliny do przytulania – poznaj Leaf Pillows!

Alokazja, której nie dasz rady zabić? A może kaktus, którego ciągle chcesz przytulać? Spoko, z Leaf Pillows da się to zrobić. Poznaj wyjątkową markę handmade, w której kupisz rośliny-poduszki idealne do tulenia oraz jej twórczynię – Annę Grochocką!

Ok, przyznaję, mam hopla na punkcie roślin. Kocham się nimi otaczać, patrzeć jak wypuszczają nowe listki, grzebać w ziemi… Jak tylko zobaczyłam te cudne poduszki, moje serce roślinomaniaczki momentalnie szybciej zabiło. Pomyślałam więc, że Anna Grochocka, autorka cudnych Leaf Pillows musi znaleźć się koniecznie na blogu the Slow Overview, bo jestem pewna, że miłośników zielonych przyjaciół jest tutaj o wiele więcej!

the Slow Overview: To zacznijmy od początku! Jak to się stało, że zaczęłaś szyć poduszki? I dlaczego akurat padło na rośliny?

Anna Grochocka: Rośliny-poduszki to w pewnym sensie powrót do moich krawieckich korzeni. Jestem absolwentką kierunku zabawkarstwo Liceum plastycznego w Nałęczowie. Samą pasją do szycia zaraziła mnie moja mama, ale szczęśliwy przypadek sprawił, że trafiłam do tej szkoły. Tam też w 2008 roku powstał mój pierwszy liść który nadal mam w domu! Ale zanim powstało Leaf Pillows przeszłam długą drogę – z zawodu jestem krawcową oraz konstruktorką odzieży. Pracowałam w pracowni sukien ślubnych oraz w firmach odzieżowych gdzie wykonywałam projekty, szablony i zarządzałam szwalnią. I wtedy właśnie poczułam, że to jest TO – idealne połączenie mojej miłości do szycia i roślin, którymi uwielbiam się otaczać.

Pamiętasz swoje pierwsze indywidualne zamówienie?

Pierwszy projekt poduszki powstał jeszcze latem zeszłego roku. A zainspirowała mnie moja przyjaciółka Karolina, która chciała mieć nieśmiertelną alokazję. 🙂

I wtedy właśnie poczułam, że to jest TO – idealne połączenie mojej miłości do szycia i roślin, którymi uwielbiam się otaczać.” – opowiada Anna z Leaf Pillows

Jakich materiałów używasz do szycia poduszek?

Poduszki szyję z weluru tapicerskiego, ale zdarzały się inne materiały takie jak np. bawełna i sztruks. Przy zamówieniu indywidualnym można decydować praktycznie o wszystkim. 

Ile zajmuje Ci uszycie jednej takiej poduszki?

W zależności od gatunku rośliny wykonanie poduszki trwa od trzech do sześciu godzin. Niektóre modele mają więcej haftów, bądź są trudniejsze do wypchania. Każda z nich jest zaszywana i metkowana ręcznie! 🙂

A jakie są Twoje ulubione roślinki do szycia?

To trudne pytanie bo każda z nich ma swoją historię – od pierwszego szkicu po domowe testy 🙂 Uwielbiam moment gdy doszywam do kaktusa kwiatek – to jak wisienka na torcie! Ale również gdy wyszywam ostatnią kropkę na begonii – to moja najbardziej pracochłonna poduszka, ale ten efekt na końcu wynagradza mi te wszystkie godziny ręcznego przewijania nitek. 

I jakie są Twoje ulubione te… „prawdziwe”?

Trudno powiedzieć, która jest moją ulubioną,ale jeśli mam wymienić jedną to będzie to… bluszcz. Ot taki, zwyklaczek, ale super się dogadujemy! 🙂 

Zobacz, jakie piękne poduszki-rośliny tworzy Anna – odwiedź koniecznie sklep Leaf Pillows i zaobserwuj Instagrama tej wyjątkowej rękodzielniczej marki!

5 thoughts on “Rośliny do przytulania – poznaj Leaf Pillows!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *