Ręcznie robiona biżuteria Silk Art: subtelność i czar kamieni

Ręcznie robiona biżuteria Silk Art: subtelność i czar kamieni

Subtelna, kobieca i… magiczna. Ręcznie robiona biżuteria marki Silk Art zachwyca swoją wyjątkowością i perfekcyjną dbałością o każdy detal. Przeczytaj wywiad z Sandrą Pijacką, założycielką marki i autorką biżuterii.

the Slow Overview: – Jak powstała marka SilkArt jewellery?

Sanda Pijacka: – Od dziecka byłam uzdolniona manualnie, uczestniczyłam w rożnego rodzaju warsztatach, które rozwijały moją kreatywność, a także pozwalały pogłębić umiejętności techniczne.

A jak to się właściwie zaczęło?

Kilka lat temu uczestniczyłam w targach mody, na których poznałam różnorakie wyroby biżuteryjne, w tym także biżuterię plecioną na jedwabnej nici, zakochałam się!

„Im bardziej surowy minerał, tym bardziej mnie intryguje, mam wrażenie, że jest w nich coś magicznego, coś co łączy nas z naturą.”

W jednej chwili, nie zastanawiając się dłużej pomyślałam „muszę to mieć”. Jestem prawdziwą kobietą, która uwielbi błyskotki, ale niestety produkty na które trafiłam okazały się bardzo kosztowane i szybko rozczarowałam wiedząc, że nie mogę pozwolić sobie na komplet z kolekcji… W tej samej chwili przyszedł mi do głowy pomysł! Czemu by nie stworzyć produktu, który będzie dostępny dla każdej z nas? Jako kobieta czynu nie czekałam długo… Poszperałam tu i tam, i trafiłam na warsztaty z robienia biżuterii tą techniką. Początkowo było bardzo amatorsko, biżuteria na własny użytek, do szuflady… Moim dobry aniołem jest moja przyjaciółka, która co rusz podpowiadała, żebym zaczęła się tym dzielić, że powinnam pokazać światu moje wyroby i zachwycać innych.

Na początku byłam bardzo sceptyczna, czy to ma sens, czy faktycznie moje prace są warte uwagi… Przyszedł dzień, w którym byłam odpowiednio przygotowana. Pomyślałam sobie, że tak naprawdę nie ma dobrego momentu by zacząć, więc kiedy jak nie teraz?

I o to jestem!

Tworzę i raduje się, dzieląc się tym co najlepsze! 🙂

„Proces tworzenia biżuterii zaczyna się w mojej głowie, dużo obserwuje, czerpie inspiracje z życia codziennego i snuje plany…”

the Slow Overview:Do kogo skierowane są Twoje produkty? Co chcesz przez nie przekazać?

Sandra: – Produkty skierowane są do dziewczyn, kobiet w każdym wieku, do tych które cenią sobie unikatowe, ręcznie robione produkty, delikatne i subtelne z wykorzystaniem naturalnych elementów. Projektuję serie biżuterii takiej jak: bransoletki, wisiorki, pierścionki elastyczne i kolczyki. Ponadto realizuję zamówienia personalizowane w tym zakresie. Czuję ogromną satysfakcję i radość, kiedy tworzę coś specjalnego na życzenie. Tworząc wzory, jak i przygotowując zamówienia personalizowane, staram się wyjść naprzeciw oczekiwaniom by trafić w gusta każdej z nas. I… zachować przy tym minimalistyczny klimat marki, którą tworzę.

the Slow Overview:Gdybyś miała określić trzy najważniejsze cechy Twojej biżuterii, to byłyby to…

Kobiecość, subtelność i elegancja.

the Slow Overview: Z jakich materiałów najbardziej lubisz korzystać? Czy są takie, które – np. w przypadku kamieni – są dla Ciebie w szczególności ważne pod kątem osobistym?

Sandra: – Tworząc moje produkty korzystam z wysokiej jakości nici jedwabnej przystosowanej do tworzenia biżuterii, kamieni naturalnych, oraz elementów srebra tradycyjnego i złoconego. To, co cenię sobie najbardziej to prostota. Mimo uwielbienia do błyskotek w przypadku biżuterii uważam, że mniej znaczy więcej i tak tez staram się tworzyć. Im bardziej surowy minerał, tym bardziej mnie intryguje. Mam wrażenie, że jest w nich coś magicznego, coś co łączy nas z naturą. Prywatnie bardzo wierzę w ich energię, która oddziałuje na nasze życie, wnosząc dużo dobrego!

Ręcznie robiona biżuteria Silk Art

the Slow Overview: – A jak wygląda sam proces tworzenia biżuterii?

Sandra: – Proces tworzenia biżuterii zaczyna się w mojej głowie, dużo obserwuje, czerpie inspiracje z życia codziennego i snuje plany… gdy już zrodzi się pomysł szkicuję, wtedy też jest czas żeby wprowadzić ewentualne poprawki. Mimo tego, że każdy z elementów jest unikatowy i niepowtarzalny, notuję jakich produktów używam, tak by móc powielić wzory by więcej z nas cieszyło się tymi drobiazgami. Jeśli wzór jest gotowy, to przystępuje do pracy z nicią. Nawlekam kamienie, robię supełki, przesuwam prawo… w lewo… i odzwierciedlam zaplanowany wzór. Wykonanie jest bardzo przyjemne, jednak w zależności od efektu jaki chcę uzyskać – dość pracochłonne. Wymaga to dużej uwagi i skupienia. Z racji tego iż jest to nić, jest ciągła potrzeba skupiania się, aby nie pominąć żadnego elementu, bo wtedy nasza praca idzie na marne. Resztę trików zachowam dla siebie, tak by smak moich wyrobów pozostał niezmienny.


the Slow Overview:Skąd czerpiesz inspirację na projekty biżuterii?

Sandra: – Inspiracje do projektowania biżuterii czerpię z otoczenia i nas samych – kobiet. Obserwuję nasze zachowania, nastroje, panujące obyczaje. To jak zmienne jesteśmy napędza mnie do działania. Staram się odpowiedzieć na to tworząc przedmioty, które posłużą nam na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Biżuterię, która będzie prosta i delikatna, a jednocześnie wyjątkowa i z klasą. Każdy moment na podkreślenie urody jest dobry, czemu by więc nie robić tego codziennie, skoro sprawia nam to przyjemność 🙂 

Ręcznie robiona biżuteria Silk Art

„Kamienie to swojego rodzaju amulety, talizmany, które ładują nas dobrą energią, chronią od złego, leczą albo po prostu przynoszą szczęście.”


the Slow Overview:Co do naszego codziennego życia może wnieść magia kamieni?

Sandra: – Wierzę, że wszystko to, co dzieje się wkoło nas ma ogromne znaczenie. Tak też jest z kamieniami, których właściwości pozytywnie wpływają na nasz organizm. Kamienie to swojego rodzaju amulety, talizmany, które ładują nas dobrą energią, chronią od złego, leczą albo po prostu przynoszą szczęście. Kamieni i ich właściwości jest bardzo wiele, jak więc wybrać odpowiedni dla siebie? Jest wiele teorii na ten temat, ja myślę, że najważniejsza jest intuicja, a wraz z przesłaniem zawsze wybierzemy coś dobrego. Największą moc kamienie zyskują w połączeniu z przekazem planetarnym. Jeśli więc nie możemy się zdecydować, to dobrze jest się przyjrzeć, która z energii sprzyja naszemu znaku zodiaku. Największa moc zyskują wtedy, kiedy naprawdę uwierzymy w ich pozytywne oddziaływanie. Moim faworytem jest turmalin. To kamień, którego głównym zadaniem jest transformacja złej energii w dobrą, gwarantuje równowagę i ochronę.


the Slow Overview:Jakie wartości chciałabyś, żeby utrwalała Twoja marka?

Sandra: – Moim zamysłem było to, aby produkt by dostępny dla każdego w przystępnej cenie, zachowując przy tym najwyższą jakość. Sposób w jaki pakuję moje wyroby jest ekologiczny. Jestem estetką i opakowanie ma dla mnie duże znaczenie. Chcę także by moi klienci czerpali radość z jego otwierania, jednak zależy mi na tym by nadal biżuteria pozostała w roli głównej. Stąd właśnie opakowanie jest bardzo proste, a jego struktura nienachalna.

Dodam jeszcze, że stale się rozwijam i dokształcam. Ciągle poszerzam swoją wiedzę i umiejętności z zakresu rękodzieła, tak by tworzyć to coraz bardziej wyjątkowe produkty i odpowiadać na potrzeby każdej z nas. 🙂

the Slow Overview: – Dziękuję Ci pięknie za wywiad! A każdego z naszych Czytelników zapraszam do zapoznania się bliżej z twórczością Sandry na Instagramie i całą ofertą sklepu!

Ręcznie robiona biżuteria Silk Art

Jeszcze tylko dodam od siebie! Ta ręcznie robiona biżuteria to doskonały pomysł na prezent dla kogoś bliskiego lub po prostu… dla samej siebie. 🙂 Przetestowane – zachwyci każdego!

Chcesz poznać więcej świetnych rękodzielniczych marek biżuteryjnych? Zajrzyj >tutaj< i zaobserwuj bloga the Slow Overview:
Instagram / Facebook / Pinterest
I jako bonus, łap mojego prywatnego Instagrama, o >tutaj< !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *